گزارش مصور اهم فعالیت های هفته ملی سلامت بانوان ایرانی (سبا )

ساخت وبلاگ
چکیده : موضوع : گزارش مصور اهم فعالیت های هفته ملی سلامت بانوان ایرانی (سبا ) پیش دبستانی و... با عنوان : گزارش مصور اهم فعالیت های هفته ملی سلامت بانوان ایرانی (سبا ) بخوانید :

 

موضوع :

گزارش مصور اهم فعالیت های  هفته ملی سلامت بانوان ایرانی (سبا )

پیش دبستانی ودبستان گلهای بهشت

سال تحصیلی 92-91
اهم فعالیت های هفته ملی سلامت بانوان ایرانی (سبا ):

- قرائت بخشنامه درجلسه شورای همکاران وانجمن وتقسیم کار (خانم علیزاده عضو انجمن ، خانم گنجی (ورزش)، خانم جلیلی ،خانم وحیددوست ، خانم اکبری (هنر))

- نوشتن عناوین هفته درطرح بسیار زیبا وجذاب ونصب دربورد دفتر آموزشگاه

- به صدادرآوردن زنگ سلامت مامانها با فرستادن صلوات

- معاینه جمعی از مادران توسط خانم دکترروح بخش

- اجرای برنامه های شاد ومفرح درمورخه ی دوشنبه 24/7/91درمراسم آغازین

- تهیه تراکتی شامل مطالبی درمورد هفته سلامت بانوان ومصرف مفید میوه وسبزی ،شیر

- برگزاری نرمش صبحگاهی ، با حضور جمعی ازمادران

- دیداروتقدیراز مادرانی که سرپرست خانوار می باشند ( بهالگردی ،مطهری )

- برگزاری مسابقات ورزشی (پینگ پنک و دارت )بین مادران وهمکاران

- سخنرانی دکترروح بخش درمورد سلامت مادران درمراسم آغازین

- گرامیداشت شهادت حضرت جوادالائمه وقرائت دکلمه

- قرائت پیامهای آیا می دانید دررابطه با اطلاعات علمی پیوست می باشد .


اگر سلامت ،محور توسعه پایدار است ، زن محور سلامت است .

-          برخورداری از سلامت حق همه ی انسان ها ست به ویژه برای زنان که درتامین بهداشت وسلامت  جامعه نقش موثرتر ومهمتری از مردان عهده دار هستند ،ازهمین رو شعارامسال سازمان جهانی بهداشت (سلامت زنان محور سلامت خانواده )انتخاب شده است .

-          هدف ازبرگزاری روز ملی سلامت زنان ، حساس سازی جامعه زنان وسایر بخشهای مرتبط با سلامت می باشد . محوریت برنامه برروی بحث های مراقبتی وپیشگیرانه است تابرای بیماری ها با تشخیص زود هنگام ،درمان مناسب ارایه شود . درسال جاری زنان با مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی سراسر کشور خدمات مراقبتی پیشگیرانه را دریافت می کنند وبا آموزش ضمن دریافت خدمات مناسب از کیفیت وطول عمر بیشتری برخوردارمی شوند .

- ورزش همگانی را باید از بانوان شروع کنیم زیرا اثرات مثبت آن به جامعه باز می‌گردد. در خانواده‌ای که مادری سلامت و شاداب داشته باشد به تبع آن فرزندان، همسر و بقیه افراد خانواده نیز سلامت و با نشاط خواهند شد.

- افراد تنها، منزوی، گوشه گیر و درکل افرادی که نمی‌توانند یا نمی‌دانند که چگونه ارتباط اجتماعی و روابط صمیمی با دیگران داشته باشند، مسلم است که قادر به کسب حمایت اجتماعی نمی‌باشند.

- بنابراین یکی از اثرات مهم ورزش به غیر از سلامت جسم وروح، ایجاد سلامت اجتماعی است.

- لزوم ارتقای سلامت جسمی بانوان از یک سو و نقش غیرقابل انکاری که این قشر در نهادینه‌ کردن ورزش در جامعه دارند از سوی دیگر باعث می‌شود که حضور و مشارکت بانوان در این عرصه بسیار جدی تلقی شود.

- ورزش همگانی را باید از بانوان شروع کنیم زیرا اثرات مثبت آن به جامعه باز می‌گردد.- ورزش همگاتی به عنوان یک حرکت دسته جمعی که در محیطی آزاد و به طور داوطلبانه انجام می‌شود می‌تواند سلامت جسم بانوان را به همراه سلامت اجتماعیشان تامین  و به زبانی دیگر درک آن‌ها را از خود واجتماع پیرامونشان تاحدودی افزایش دهد.

                                                            - سلامت هر یک از اعضای خانواده به ویژه زن مستقیما بر تصویر کلی سلامت خانواده تاثیر می گذارد .

- تامین بهداشت جسم و روان برای زنان که در دوره ها و مراحل مختلف زندگی بر مسوولیت خویش مراحلی چون بارداری ، زایمان و از همه مهمتر پرورش و تربیت فرزندان را پشت سر می گذارد از اهمیتی والا برخوردار است.

- بدون شک مادر سالم و با نشاط بهتر از انجام این مسوولیت بر می آید و خود نیز الگوی عملی و طبیعی سالمتری برای فرزندان خویش خواهد بود .زنان با ورزش کردن می توانند خصوصیات رفتاری ، اخلاقی و شخصیتی مطلوب برای یک زندگی سالم و شاداب را کسب کنند.

- ورزش همگانی ،به سوی سلامت اجتماعی زنان خانه دار .

 

...
نویسنده : خاطره وحید دوست بازدید : 2166 تاريخ : دوشنبه 16 بهمن 1391 ساعت: 13:32